29.11.2016 22:42

Vyhlášení výsledků ankety Sportovec junior Ústeckého kraje 2016 - dole uprostřed Vojtěch Duda nominovaný za okses Děčín - propagace sportu Formula Future provozovaného pod záštitou Českého svazu vodního motorismu — v Clarion Congress Hotel Ustí nad Labem****.

Jsme úspěšní a chceme se rozšiřovat

15.10.2016 22:12

Klub vodních motoristů Děčín, z. s. má za sebou velmi úspěšnou sezónu. Mladí závodníci přivezli do Děčína čtyři tituly Mistrů České republiky. Plně tak ovládli hned čtyři z pěti kategorií sportovního odvětví vodního motorismu Formula Future, provozované pod záštitou Českého svazu vodního motorismu (ČSVM) a stali se nejúspěšnějším českým týmem. Vojtěch Duda (9 let) obhájil titul Mistra České republiky v kategorii M1 a na MS v Lotyšsku se umístil na čtvrtém místě.  Tím se zároveň nominoval  do ankety o nejúspěšnějšího sportovce Juniora, ve které minulý rok zvítězil za okres Děčín. V kategorii M2 získal titul Mistra České republiky Miroslav Bačkovský (10 let).  Kategorii M3 ovládla Barbora Dudová (12 let) a stala se tak Mistryní České republiky pro rok 2016. Stříbrný pohár v kategorii M3 vybojoval  Jan Brož (12 let). Radim Mišura (14 let) si z MČR přivezl bronzový pohár.  V kategorii M5 se o senzaci postaral Jiří Brož (17 let), kterému se podařilo obhájit titul Mistra České republiky. Klub vodních motoristů Děčín, z. s. má konečně v Děčíně své místo pro trénování. Díky dotaci od Ústeckého kraje se vybavil i malým modulárním molem u kterého děti trénují přistávací manévr, jenž patří k bodově hodnoceným disciplínám tohoto sportu. Otevírá se tak prostor pro další nábor dětí. Ideální věková hranice pro začátek s tímto sportem je 6-8 let, kdy děti začínají na nejjednodušší závodní trati a osvojí si ovládání motorového člunu.  KVM Děčín a ČSVM bude zároveň pořadatelem dvou z pěti kol MČR, přičemž jedno z nich je v plánu pořádat přímo v Děčíně.

Na fotografii zleva:

trenéři (Pavel Duda a Jiří Brož), závodníci – Vojtěch Duda, Radim Mišura, Miroslav Bačkovský, Jiří Brož ml., Barbora Dudová, Jan Brož

2. kolo MČR v paralelním slalomu

08.10.2016 22:05

Dne 8.10. 2016 pořádal Klub vodních motoristů Děčín spolu s ČSVM 2. kolo MČR v paralelním slaomu. Závod se konal v Píšťanech na Žernoseckém jezeře.

07.07.2016 21:59

Mistrovství světa v Lotyšsku se účastnili tři závodníci Klubu vodních motoristů Děčín. V kategorii M1 za Českou republiku startoval Vojtěch Duda, v kategorii M2 Miroslav Bačkovský a v kategorii M3 reprezentovala ČR, Český svaz vodního motorismu a KVM Děčín Barbora Dudová. Vojtěch Duda se probojoval až do semifinálových jízd o medaile. Nakonec skončil na čtvrtém místě a stal se neúspěšnějším Českým závodníkem. Miroslav Bačkovský obsadil třináctou příčku na světě a Barboře Dudové přísluší příčka čtrnáctá. Pro závodníky i trenéry to byla obrovská zkušenost, ze které budou čerpat i v dalších sezónách. Hned v září je čeká další kolo Mistrovství České republiky v paralelním slalomu pořádané KVM Děčín a v říjnu v Kralupech nad Vltavou závěrečný závod MČR v manouveringu.

Oslavy 50. let založení KVM Děčín a druhé kolo MČR ve slalomu

27.06.2016 00:00

V rámci oslav 50. let od založení Klubu vodních motoristů Děčín pořádal 25.6.2016 děčínský klub a ČSVM 2. kolo MČR ve slalomu (manoveringu). Závod byl pořádán v zázemí klubu ve Velkých Žernosekách. V rámci závodu jednotlivců byla uspořádána soutěž týmů ČSVM o pamětní trofej k výročí KVM.

Vojtěch Duda - 1. místo v kategorii M1

Jan Brož - 2. místo v kategorii M3

Barbora Dudová - 3. místo v kategorii M3

Radim Mišura - 3. místo v kategorii M4

Pamětní trofej zůstala díky vynikájícím výsledkům  závodníků KVM Děčín děčínskému týmu.