Novinky a úpěchy

KVM Děčín jede na Mistrovství světa

21.06.2016 08:30

Po dvou kvalifikačních závodech bylo rozhodnuto o reprezentaci České republiky na Mistrovství světa Formula Future 2016. Pod záštitou Českého svazu vodního motorismu pojedou Českou republiku reprezentovat hned tři závodníci z Klubu vodních motoristů Děčín. V kategorii M1 se do reprezentace kvalifikoval Vojtěch Duda, v kategorii M2 Miroslav Bačkovský a v kategorii M3 Barbora Dudová. MS se letos koná v Lotyšsku v termínu od 30.6. do 3.7.2016.

Anketa Nejúspěšnější sportovec Děčínska 2015

07.02.2016 08:01

V anketě pořádané Děčínským deníkem a Českou unií sportu obsadil Klub vodních motoristů Děčín druhou příčku mezi kolektivy mládeže a Vojtěch Duda si odnesl cenu za druhé místo v kategorii jednotlivci mládež. Slavnostní vyhlášení se konalo v pátek 5.2.2016 v Městském divadle Děčín.

Nejúspěšnější sportovec junior Ústeckého kraje za okres Děčín je z KVM Děčín

24.11.2015 19:33

V anketě vydavatelství Metropol a České unie sportu získal nejvíce hlasů za okres Děčín Vojtěch Duda za své výkony ve vodním motorismu – Formula Future. Vojta je Mistrem České republiky v kategorii M1 a z Mistrovství světa v Itálii přivezl pohár za třetí místo.

KVM Děčín nejlepším týmem sezóny

26.10.2015 08:23

Klub vodních motoristů Děčín se umístil na Mistrovství České republiky na prvním místě. Tomuto úspěchu vděčíme našim malým sportovcům. Vojtěch Duda (8 let) dokázal svou výbornou formu i po přestupu do vyšší věkové kategorie získáním titulu Mistr České republiky v kategorii M1 (8-9 let).  Úspěchem na Mistrovství světa, kde obsadil bronzovou příčku, si zajistil nominaci mezi nejúspěšnější juniorské sportovce Ústeckého kraje. Miroslav Bačkovský se ve stejné kategorii na MČR umístil na třetím místě. Zazářil na Mistrovství světa, kde vybojoval stříbrnou medaili v jedné z dílčích disciplín. V kategorii M2 (10-11 let) získal titul Mistra České republiky Jan Brož. Přispěl tak k celkovému úspěchu děčínského týmu v hodnocení českých týmů.  Stříbrnou příčku ve stejné kategorii obsadila Barbora Dudová. Zároveň se může pochlubit úspěchem v paralelním slalomu na mistrovství Evropy, kde vybojovala s mimořádným nasazením ve velmi obtížných podmínkách bronzový pohár. V kategorii M3 (12-13 let)  se na třetím místě umístil Radim Mišura.  V kategorii M4 (14-15 let) se na na čtvrtém místě umístil Jan Jeníček. Má za sebou nejobtížnější přestup mezi kategoriemi, kdy děti přechází z menšího člunu s motorem o síle 8 Hp na větší člun s motorem o síle 15 Hp s výrazně odlišným ovládáním. Jiří Brož přestup do kategorie M5 (16-17 let) zvládl výborně. Zajistil pro Děčín třetí titul Mistra České republiky a z Mistrovství Evropy si přivezl bronz za vynikající výkon v paralelním slalomu. Za podporu děkujeme Statutárnímu městu Děčín, Loděnici v Křešicích u Děčína, Kabelovně Děčín Podmokly, s.r.o., Nadaci ČEZ a Českému svazu vodního motorismu.

Přivezli jsme do Děčína poháry z mistrovství světa i Evropy 2015

31.08.2015 14:22

Přivezli jsme do Děčína poháry z mistrovství světa i Evropy 2015

Klub vodních motoristů Děčín slaví obrovský úspěch, kterého dosáhly děti na mistrovství světa a Evropy v Itálii. Z KVM Děčín se do reprezentace České republiky pod záštitou Českého svazu vodního motorismu kvalifikovalo hned pět závodníků. V kategorii M1 se Vojtěch Duda umístil na 3. místě ve světě jak v manouveringu, tak celkově. Miroslav Bačkovský (kategorie M1) přivezl do Děčína stříbrný pohár za 2. místo na MS v paralelním slalomu, Barbora Dudová (kategorie M2) obsadila 3. místo na ME v paralelním slalomu, Jan Brož (kategorie M2) se umístil na MS v paralelním slalomu a ME v manouveringu na 4. místě. V kategorii M5 patřilo 3. místo na ME v paralelním slalomu Jiřímu Brožovi. Český tým obsadil v celkovém hodnocení týmů velmi cenné třetí místo jak ve světovém, tak evropském žebříčku. KVM Děčín děkuje Českému svazu vodního motorismu za materiální podporu a zajištění účasti v nejvyšší soutěži Formula Future. Děti tak měly možnost porovnat své síly s reprezentací ostatních států Evropy a světa a užít si atmosféru mezinárodní soutěže konané na jezeře Lago Maggiore v Italském městě Stresa.